Witaj Drogi Czytelniku,

      Trafiłeś na tą stronę więc z pewnością choć trochę interesujesz się Biblią. W niniejszym przewodniku spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące Biblii, takie jak: co to jest Biblia?; kto jest jej autorem?; czy ona jest mi do czegoś potrzebna?; co jest głównym tematem Biblii?; jak ją czytać?; które tłumaczenie Biblii wybrać?; jak odszukać konkretny tekst w Biblii; jak ją czytać aby nie tworzyć błędnych teorii?; czy Biblia może się mylić?; Biblia jest księgą historyczną czy nie? i inne.


      Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy zaawansowanym czytelnikiem Biblii, w tym miejscu będziesz mógł rozpocząć lub kontynuować odkrywanie niezwykle cennych wartości, jakie posiada ta z jednej strony stara, a z drugiej tak bardzo aktualna Księga - Boży przewodnik każdego chrześcijanina.

"Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."     (2 list Pawła do Tymoteusza 3,14-17 Biblia Tysiąclecia)

      Niech słowa te, jakie napisał Paweł do młodego Tymoteusza zachęcą cię to czytania i rozważania Biblii. Przewodnik podzieliłem na lekcje. Każda lekcja oprócz treści informacyjnej zawiera zadanie do wykonania. Nie śpiesz się z przerobieniem wszystkich lekcji.
W jednym dniu przestudiuj najwyżej jedną lekcję, zastanów się nad jej treścią i wykonaj zadanie praktyczne.

      Przewodnik ten będzie rozwijany i uzupełniany o nowe materiały. Możesz włożyć w niego swój wkład przez podzielenie się spostrzeżeniami i uwagami odnośnie jego treści i formy. Pomysły i uwagi przyjmuję tutaj.

Zapraszam do pierwszej lekcji (kliknij przycisk obok). Idź do Lekcji pierwszej