Pismo Święte - Biblia

Reklama boczna nie jest cześcią niniejszego serwisu ! ---->


Owoc Ducha

Rozważania nad tekstem z Gal. 5,22-23 podzielone tematycznie według poszczególnych cech owocu ducha.
Zmartwychwstanie Jezusa

Narodziny Jezusa dla ludu starego Testamentu były bardzo oczekiwanym wydarzeniem. Chociaż niewielu było przygotowanych na nie, to szczerzy wyznawcy Boga rozpoznali czas i Mesjasza - wybawiciela ludu. Kolejnym wielkim wydarzeniem w historii była śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.Całe niebo z uwagą śledziło wydarzenia na Golgocie,...
:: Przeczytaj artykuł
Szczęśliwe małżeństwo

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), w 2008 roku zarejestrowano 257,7 tysięcy związków małżeńskich. W tym samym roku rozwiodło się 65,5 tysięcy par małżeńskich co stanowi aż 25,4% zawartych małżeństw. Czy w świetle takich statystyk szczęśliwe małżeństwo to coś realnego czy fikcja?

» Przeczytaj artykuł
Wspólnocie chrześcijańska - czy jest mi potrzebna?

Zdarza się słyszeć takie pytania: dlaczego muszę być członkiem jakiegoś kościoła bądź wspólnoty? czy nie mogę po prostu wierzyć bez przyłączania się do wspólnoty? po co potrzebny jest mi kościół? To naturalne zadawać pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi.
» przeczytaj całość
Stali mocno przy Bogu (Ananiasz [Chananiasz], Miszael, Azariasz, Jozue i Kaleb)

Podejmowanie decyzji to nieodłączny element życia każdego człowieka od lat najmłodszych do późnej starości. Każda decyzja, począwszy od tej najmniejszej może mieć wpływ na nasze otoczenie, na czyjeś życie lub na nasze życie wieczne.

» przeczytaj całość
Biblia o zdrowym odżywianiu

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, aż się zepsujesz." Ten znany fragment wiersza Jana Kochanowskiego, trafnie oddaje nasze podejście do zdrowia. Dopóki czuję się dobrze, dlaczego miałbym zmienić styl życia, rodzaj diety czy zwiększać aktywność fizyczną - wielu z nas tak myśli.

» przeczytaj całość
Nasz Ojciec Święty, który jest w niebie...

Groźny i surowy czy łagodny i miłosierny. Rzuca gromami czy raczej jest cierpliwym, wybaczającym Ojcem. Jakim zachowujesz Go w swojej pamięci? Czy odczuwasz Jego obecność w swoim życiu każdego dnia, wiedząc że jest blisko i jest w stanie pomóc ci powstać gdy upadniesz?

» przeczytaj całość
Nieśmiertelność duszy ludzkiej
Prawda czy błędna teoria?

Może zastanawiasz się dlaczego poruszam zagadnienie nieśmiertelności duszy. Czy jest ono tak bardzo ważne, że trzeba go dogłębnie przestudiować? Uważam że tak, ponieważ na podstawie błędnie wyciągnietych wniosków z niektórych tekstów biblijnych, powstały błędne teorie
» przeczytaj całość
Nie czyń sobie podobizny...

Przełożeni miasta Ateny zaprowadzili Pawła na aeropag, jedno z najświętszych miejsc w tym mieście, które ze względu na swoje dzieje traktowane było z zabobonnym szacunkiem. Pokazali mu wszystkie swoje świętości,...

» przeczytaj całość
Samuele Bacchiocchi
Obrońcą biblijnej prawdy o dniu odpoczynku

Wiele lat swojego życia poświęcił na badanie historycznego i biblijnego podłoża dnia odpoczynku. W swoich książkach wyjaśnia dlaczego jedni święcą sobotę a inni niedzielę. » przeczytaj całość
Modlitwa "Ojcze Nasz"

Spotkałem się z najbliższymi przy wspólnym stole. Ktoś zaproponował aby przed posiłkiem zmówić modlitwę "Ojcze Nasz". Wstaliśmy i wspólnie powtarzaliśmy słowa znanej modlitwy. Gdy skończyliśmy, zaproponowałem że jeszcze ja pomodlę się swoimi słowami, dziękując Bogu ...

» przeczytaj całość

Niezwykły wykres dziejów świata

Przedstawia dzieję świata od jego powstania do 2000 roku n.e. z uwzględnieniem czasu życia znanych postaci oraz wazniejszych wydarzeń. Został stworzony w oparciu o daty i czasy podane w Biblii.

Podręczniki i czasopisma

Lekcje biblijne - kwartalnik biblijno-katechetyczny, pomocny w studiowaniu Pisma Świętego. Przeznaczony do codziennego studium.Miesięcznik "Znaki czasu", a w nim stałe rubryki: historie prawdziwe, o tym się mówi, szlachetne zdrowie, punkt widzenia, religie świata, samo życie, trzymając się słowa, w kręgu rodziny, z księgi początków.

Bezpłatne kursy korespondencyjne

www.kursybiblijne.pl
 • Studium Proroctwa - Apokalipsa
 • Studium proroctwa - Daniel
 • Tak mówi Biblia
 • Archeologia i Biblia
 • Życie Jezusa
 • Odkrycia
 • Start w życie
www.zdrowie-rodzina.pl
 • Małżeństwo pełne satysfakcji
 • STRES - zagrozenie czy szansa?
 • Sięgnij po zdrowie
 • Witaj Maleństwo

Strony, które warto odwiedzić

» www.onprzychodzi.wordpress.com - blog chrześcijański

Warto Posłuchać:
Mariusz Zawierucha - "Życie to cud"

Przewodnik po Biblii

 • praktyczny,
 • obszerny,
 • podzielony na lekcje,
 • dla czytelników początkujących
      i nie tylko.


 •       Przewodnik po Biblii

  Książki

  • Życie Jezusa

   Poczytna, ponadwyznaniowa biografia Jezusa, obfitująca w bogate myśli teologiczne. Piękne opisy służby dla innych.

   Stron: 276
  • Przypowieści Chrystusa

   Zbiór przypowieści wygłoszonych przez Chrystusa wraz z szerokim komentarzem.

   Stron: 276
  • Wielki Bój

   Historia chrześcijaństwa, zwłaszcza drugiego tysiąclecia, oparta na poważnym materiale historyczno-biblijnym.
   Stron: 480
  • Działalność Apostołów

   Działalność apostołów to jedna z ostatnich książek napisanych przez Ellen G. White. Jest to jedno z najgłębszym i najbardziej odkrywczych dzieł, jakie wyszły spod jej płodnego pióra. Stron: 332
  • Co mówił Jezus

   Autor w znakomity sposób połączył teologie z codziennym życiem. Pisząc o rzeczach odwiecznych sprowadził je do wymiarów praktycznego życia.

  Chrześcijańskie multimedia

  Telewizja i radio chrześcijańske, filmy które warto zobaczyć, to wszystko znajdziesz w tym miejscu.

  Śpiewnik

  Dla kochających śpiew i muzykę, i chcących w ten sposób wielić naszego Stwórcę, umieszczam śpiewnik z tekstem i chwytami gitarowymi. Są to pieśni młodzieżowe, oraz pieśni ze śpiewnika kościelnego. Może chcesz nauczyć się grać na gitarze? - zajrzyj tutaj !

  Dekalog - dziesięć przykazań

  Nadane przez Boga na Synaju obowiązują do dziś, z tym, że niewielu jest świadomych, iż na przestrzeni wieków zostały zmienione przez ludzi i dziś naucza się je w zmienionej formie. Poznaj oryginalne przykazania Boże, zapoznaj się z różnicami oraz zobacz jak brzmią w różnych przekładach.

  Modlitwa

  Jest oddechem duszy. Radością przebywania w obecności Boga, dzieleniu się z Nim radościami i smutkami. Zacieśnia więź ze Stwórcą i daje siłę do dalszego życia. Dowiedz się co Biblia mówi o modlitwie.
  » wejdź

  Pocieszenie

  To dział dla przygnębionych, załamanych, przeżywających trudne doświadczenia w życiu. Jezus powiedział: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie." Mat 11,28 BW Przeczytaj co jeszcze oferuje Bóg tym, którzy są utrapieni na duchu.
  » wejdź
  Jesteśmy również
  na portalu społecznościowym facebook.

          

  Strona nie używa plików cookie. Strona zawiera materiały firm trzecich (np. google: YouTube), które mogą używać pliki cookie.